Официальный блог DIBAL Ukraine про весовые технологии

Новости и анонсы Dibal Украина.

Технология: Ручне очищення ваг та ваговимірювального обладнання з різними типами поверхонь.

Зберегти як pdf файл

1. ВСТУП

Для забезпечення оптимальної роботи та продовження терміну служби вашого вагового обладнання необхідно утримувати його в чистоті та належному стані. У цьому посібнику ви знайдете детальні інструкції про те, як правильно очищати обладнання з пластиковими, нержавіючими поверхнями та сенсорними екранами.

2. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

  1. Перед чищенням від’єднайте прилад від будь-якого джерела живлення, щоб уникнути травмування або пошкодження електричним струмом.

  2. Не використовуйте агресивні хімічні засоби, розчинники та абразивні миючі засоби, оскільки вони можуть пошкодити поверхню та вплинути на роботу обладнання.

  3. Не мийте обладнання безпосередньо водою під тиском.

  4. Якщо обладнання розташоване на лінії, яка потребує очищення водою, її необхідно накрити пластиком, щоб уникнути «ударів» води.

  5. Як правило, дезінфікуючі засоби не слід використовувати при температурі вище 40ºC та довше ніж 30 хвилин.

3. НЕОБХІДНІ ІНСТРУМЕНТИ

М’яка, чиста тканина

М’який мильний розчин (можна воду з невеликою кількістю рідкого миючого засобу)

Тепла вода

Паперовий рушник

Для видалення бруду, слідів від пальців тощо підійде волога ганчірка або замша.

Нейлонові губки, відомі як “Scotch Brite”, використовуються для видалення стійких забруднень забезпечують хороші результати. Не використовуйте сталеву вату, ганчірки або дротяні щітки на поверхнях з нержавіючої сталі. Крім того, що вони можуть подряпати поверхню, ці губки можуть залишити на поверхні нержавіючої сталі сліди вуглецевої сталі, які можуть спричинити іржу, якщо поверхня намокне.

Якщо для чищення або ополіскування використовується вода, висушіть поверхню, щоб запобігти появі слідів від води; це особливо рекомендується в місцях з жорсткою водою. Використання деіонізованої води запобігає утворенню плям від жорсткої води. Щоб уникнути перехресного забруднення частинками заліза, переконайтеся, що засоби для чищення раніше не використовувалися для “звичайної” (наприклад, вуглецевої) сталі. Бажано зарезервувати миючі засоби, призначені для очищення нержавіючої сталі, і використовувати їх тільки для цієї мети.

4. ОЧИЩЕННЯ ПЛАСТИКОВИХ ПОВЕРХОНЬ

  1. Вимкніть і від’єднайте обладнання від електромережі.

  2. За допомогою м’якої чистої тканини видаліть з поверхонь пил, сміття або загублені частинки.

  3. Приготуйте м’який мильний розчин, змішавши в ємності теплу воду з невеликою кількістю рідкого миючого засобу.

  4. Змочіть м’яку тканину мильним розчином і відіжміть зайву рідину, щоб запобігти її потраплянню на обладнання.

  5. Протріть пластикові поверхні, обережно, не допускаючи потрапляння вологи в чутливі місця або отвори обладнання.

  6. Використовуйте сухий паперовий рушник для повного витирання очищених поверхонь.

  7. Перед повторним підключенням та ввімкненням обладнання переконайтеся, що на ньому не залишилося слідів вологи.

5. ОЧИЩЕННЯ ПОВЕРХОНЬ З НЕРЖАВІЮЧОЇ СТАЛІ

  1. Вимкніть і від’єднайте обладнання від електромережі.

  2. М’якою чистою ганчіркою видаліть пил, сміття або вільні частинки з поверхонь з нержавіючої сталі.

  3. Приготуйте м’який мильний розчин, змішавши в ємності теплу воду з невеликою кількістю рідкого миючого засобу.

  4. Змочіть м’яку тканину мильним розчином і відіжміть зайву рідину, щоб запобігти її потраплянню на обладнання.

  5. Акуратно протріть поверхні з нержавіючої сталі, намагаючись не допустити потрапляння вологи на чутливі ділянки або отвори в обладнанні.

  6. Використовуйте сухий паперовий рушник для повного витирання очищених поверхонь.

  7. Перед повторним підключенням і вмиканням обладнання переконайтеся, що на ньому не залишилося слідів вологи.

  8. Не використовуйте ріжучі інструменти, не дряпайте і не допускайте ударів по обладнанню.

  9. Серед чистячих засобів, які не можна використовувати для нержавіючої сталі, є такі:

  • Засоби, що містять хлориди, особливо ті, що містять соляну кислоту.

  • Гіпохлоритні відбілювачі не можна використовувати для нержавіючої сталі. У разі випадкового використання або якщо бризки потрапили на поверхню з нержавіючої сталі, негайно промийте її великою кількістю холодної води.

  • Не можна використовувати засоби для чищення срібла на нержавіючій сталі.

  1. Для складних плям на нержавіючій сталі ефективні м’які кремоподібні засоби для побутового використання. Цей тип засобів також може підійти для видалення плям від води та невеликих забруднень. Після очищення видаліть залишки засобу водою (бажано деіонізованою, яку можна придбати в супермаркетах, наприклад, для прасок або автомобільних акумуляторів) та висушіть поверхню, щоб уникнути розводів і плям від води.

  2. Стійкі масляні та жирні плями можна видалити за допомогою засобів, що містять спирт, зокрема метилового та ізопропілового спирту.

  3. Не слід використовувати порошкоподібні чистячі засоби, оскільки вони можуть залишити подряпини на поверхнях з нержавіючої сталі.

  4. Щоб уникнути перехресного забруднення частинками заліза, переконайтеся, що засіб для чищення не використовувався раніше для “звичайної” сталі (наприклад, вуглецевої).

  5. Для більш ефективного очищення тарілки ваг рекомендується знімати і чистити її окремо.

5.1 ПРИБИРАННЯ В ХАРЧОВОМУ СЕКТОРІ

  1. Використання більшої кількості дезінфікуючого засобу, ніж необхідно, не збільшить ступінь дезінфекції, але, безсумнівно, викличе корозію нержавіючої сталі.

  2. Підвищення температури дезінфікуючого засобу суттєво збільшує ризик корозії матеріалу. Засіб не можна нагрівати і наносити на ще гарячу поверхню. Як правило, дезінфікуючі засоби не можна використовувати при температурі вище 40°C або довше 30 хвилин.

  3. Хороше промивання - найкращий засіб проти корозії. Воно видаляє всі хлориди та активні речовини, що містяться в дезінфікуючих засобах. Це сприяє розвитку пасивного шару нержавіючої сталі та її стійкості до корозії. На завершення необхідно висушити поверхню ганчіркою.

6. ОЧИЩЕННЯ СЕНСОРНОГО ЕКРАНУ

  1. Переконайтеся, що пристрій вимкнено або переведено в режим очищення екрана.

  2. М’якою чистою тканиною обережно видаліть пил і відбитки пальців з сенсорного екрана. Крім того, використовуйте серветку для очищення екрана зі спеціальною рідиною для очищення.

  3. Якщо на екрані є стійкі плями або залишки, злегка змочіть тканину чистою водою (переконайтеся, що тканина лише злегка волога, а не капає) і обережно протріть сенсорний екран.

  4. Не розпилюйте рідини безпосередньо на сенсорний екран і не дозволяйте воді просочуватися крізь рамку сенсорного екрана. рамку.

  5. Не використовуйте агресивні хімічні речовини, розчинники або абразивні чистячі засоби.

  6. Використовуйте інший сухий паперовий рушник, щоб обережно витерти сенсорний екран насухо і видалити надлишок надлишок вологи.

7. ЧАСТОТА ПРИБИРАННЯ

  1. Ми рекомендуємо чистити електронні ваги після кожного використання або принаймні один раз на день, залежно від рівня використання та середовища, в якому використовуються ваги.

  2. Сенсорний екран може потребувати частішого чищення, якщо він постійно використовується, або якщо на ньому видно відбитки пальців чи накопичується бруд.

  3. Очищення слід проводити до того, як накопичиться видима кількість бруду або відбитків пальців, щоб мінімізувати зусилля і витрати на очищення, а також зменшити ризик зміни або маркування зовнішнього вигляду поверхонь.